Robert-Houdin szakított a korábbi tradícióval, és az utcáról, vásárok és piacok helyszínéről bevitte a színházba és az elit szalonokba a bűvészetet. Nem azt akarta elhitetni az emberekkel, hogy valódi varázserővel rendelkezik, csupán szórakoztatni akart. Ezzel párhuzamosan lecserélte az avítt, ódivatú mágus köpenyt és palástot hétköznapi, formális ruhára, ami megfelelt a kor divatjának és normáinak. Ezzel modernné és coollá tette a bűvészetet.
Houdini szakított a korábbi tradícióval, és kivitte a bűvészetet az utcára a kültéren tartott grandiózus szabadulásaival. Nem azt akarta elhitetni az emberekkel, hogy valódi varázserővel rendelkezik, csupán szórakoztatni akart. Sőt, azt akarta, hogy másokról is kiderüljön, hogy nem rendelkeznek varázs erővel, ezért leleplezett rengeteg spiritsztát.Feltalálta a szabadulóművészetet és egyből coollá is tette.
Vernon szakított a korábbi tradícióval, és a színpadias előadásmód és színpadias trükkök helyett a természetességre, közvetlenségre és a hétköznapiságra törekedett, ezzel forradalmasított a bűvészetet, és coollá tette a mikromágiát.
Henning szakított a korábbi tradícióval az avíttas, ódivatú frakkal, és hosszú hajjal, színes, csillogó öltözetben, néha melegítőben állt a kamerák elé, megtestesítve a bűvész-rocksztár ideálját, ezzel modernné és coollá tette a bűvészetet.
Copperfield szakított a korábbi tradícióval, és kivitte a TV-s bűvészkedést az utcára a kültéren tartott grandiózus illúzióival. Ezzel modernné és collá tette az illúziókat.
Blaine szakított a korábbi tradícióval, és kivitte a close-up bűvészetet az utcára. Természetességre, közvetlenségre és hétköznapiságra törekedett. Lecserélte a korábbi, avíttas frakkot és a flitteres zakót hétköznapi ruhára, farmerre és napszemüvegre, ami megfelelt a kor divatjának és normáinak. Ezzel modernné és coollá tette a mikromágiát.
Angel szakított a korábbi tradícióval, és kivitte a színpadi bűvészkedést színpaddal együtt az utcára. Hétköznapinak tűnő szituációban adta elő illúzióit. Lecserélte a hétköznapi ruhaviseletet extravagánsra és ezzel megvalósította a bűvész-rocksztár ideálját. Modernné és coollá tette az illúziókat.
Brown szakított a korábbi tradícióval, és létre hozta a tudományosan megmagyarázható mentalizmust. Innentől kezdve a mentalista már nem a szellemekkel kommunikál, hanem a testbeszédet és a hipnózist tanulmányozza. Ezzel párhuzamosan lecserélte az avíttas és ódivatú turbánt és mágusköpenyt a kristálygömbbel együtt hétköznapi, formális ruhára, ami megfelelt a kor divatjának és normáinak. Modernné és coollá tette a mentalizmust.
Hogy mi a közös bennük (ha bármi egyáltalán)? Mindenki döntse el maga. Persze mindez nem elég a sikerhez, emellett mindegyikük kreatív és elhivatott bűvész is volt, aki azon munkálkodott, hogy leválassza a bűvészetről azokat a konvenciókat, amelyek az évtizedek-évszázadok alatt rárakódtak, és vissza csempésszék a varázslatot a bűvészetbe és az emberek életébe is.
U.i.: Természetesen rengeteg mindenkit kihagytam, és akit felsoroltam, arról is ferdített, zanzásított elemzést írtam. Ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy mindenki el tudja helyezni kedvenc bűvészét a rendszerben és párhuzamba tudja állítani a többiekkel.