Zsúfolásig megtelt a nézőtér Magyarország első bűvész színházának megnyitó ünnepségén. Az eseményre december 8-án, szombat este került sor, és az első műsorral egyből át is lépte a korlátait az intézmény. Ugyan a megnyitó fennakadás nélkül, rendben zajlott, azért mind a fellépők, mind a nézők száma feszegette a még épp kényelmes határát. A műsor a Corodini Kupák hangulatát idézte, mind családiasságában, mind pedig a fellépők névsorában. Utóbbin nincs mit csodálkozni, a színház ugyanazt a réteget mozgatja meg, akik a Corodininben is aktív szerepet vállalnak, a közösségért tenni akaró bűvészeket. A sok fellépő miatt a stílus változatos volt, a mikró kártya trükktől kezdve a színpadi galamb manipulációig mindent láthattunk (kötél trükköt például többször is). Bár érezhetően volt egy bájos spontanetiás a szervezésben, minden rendben zajlott, és a műsorok színvonala is megfelelő volt. Nem akarnék belemenni a részletekbe, mert semmi értelme, de annyit megjegyeznék, hogy többen kellemes meglepetést okoztak. Egyedül Fülöp Tibor „Őrült kötél” című rutinját emelném ki, amelyben Tibor átlényegülésével olyan színeket csillogtatott meg, amilyeneket én magyar bűvésztől még nem láttam.
Az előadók, fellépési sorrendben: Pallasz, Habók János, Bűvész Bence, Gyurci Bűvész, Magic Hajnalka, Tóth Laca, Fülöp Tibor és a műsorvezető/tulajdonos: Damien White
Végezetül néhány szó magáról az intézményről. A színház a Köztársaság II. János Pál pápa térnél, a Bezerédi utca 19-es szám alatt található. Elrendezését tekintve egy osztatlan tér, egy pulttal és virtinekkel (ez teszi ki a boltot), egy színpaddal és a hozzá tartozó nézőtérrel. Ezen kívül még egy külön teremben lévő mosdó áll a vendégek rendelkezésére, valamint és egy függönnyel leválasztott öltöző a fellépőknek. A színház befogadó képessége pontosan 30 fő, ennyi szék áll ugyanis rendelkezésre, de ennél többen nem is nagyon férnének el (a megnyitón egyből túlléptük ezt a számot, remélhetőleg a fizetős műsoroknál is a csillárról fognak csüngeni a nézők a telt ház miatt). Hogy pontosan ki is lesz a színház célközönsége, az mind nézői, mind előadói oldalról kérdés. Véleményem szerint a helyszín tökéletesen alkalmas stand-up és „verseny mikró” előadásokra (alkalmasabb, mint sok helyszín, ahol az ember fellépni kényszerül), valamint oktatásra, szemináriumra, videó felvételre és klub helységnek. (Én konkrétan egy nagyszabású bulit is el tudnék képzelni ott, de azt majdnem mindenhol el tudok képzelni.) A tervek szerint később felkerül a falra egy TV is, amin akár a hagyományos, ultra close-up előadásokat is nyomon fogjuk tudni követni, de egy TV-ből, kreatív használattal, igazából a stand-up előadások fogják a legtöbbet kamatoztatni.
A színház tehát hosszú várakozás után megnyílt. Hogy pontosan ki és mire fogja használni, kialakul-e előadói és nézői törzsközönség, az még a jövő zenéje, mint ahogyan az is, hogy milyen kihasználtsággal, milyen bérleti- és jegyárak mellett üzemeltethető gazdaságosan. Annyi azonban már most látszik, hogy a fennmaradásához mi, magyar bűvészek is kelleni fogunk.